Program Učne delavnice Plus spet odpira svoja vrata
Kaj pridobite z vključitvijo?
Tako lahko pridobite konkretna znanja, veščine, spretnosti in delovne izkušnje, s katerimi boste ob koncu učne delavnice pripravljeni na samostojno opravljanje nalog na delovnem mestu, na katerem ste se usposabljali.
Takšno delovno okolje vam pomaga k družbeni vključenosti, povečanju zaposlitvenih možnosti ter blažitvi posledic dolgotrajnejše brezposelnosti, invalidnosti, zdravstvenih in drugih omejitev.
Kdo se lahko vključi?
Vključite se, če ste pri nas prijavljeni med brezposelnimi in ste:
- brezposelni najmanj 2 leti ali
- brezposelni vsaj 6 mesecev ali ste že bili vključeni v individualno poglobljeno karierno svetovanje ali v timsko obravnavo pri nas ter ste hkrati:
- mladi v starosti od 15. do 29. leta ali
- starejši od 55 let ali
- imate končano največ osnovno šolo ali
- imate status invalida in niste vključeni v zaposlitveno rehabilitacijo ali
- ste v programu oziroma po zaključku programa zdravljenja odvisnosti od alkohola ali drog ali drugih nekemičnih odvisnosti ali
- ste član romske skupnosti ali
- ste oseba po prestani kazni zapora.
Kako se vključite?
Glede možnosti vključitve se obrnete na osebnega svetovalca ali svetovalko pri uradu za delo, kjer ste prijavljeni kot brezposelni. Vključitev poteka po predpisanem postopku vključevanja v programe.
Poiščite kontakte in uradne ure!
Kako se izvaja usposabljanje?
Petmesečno praktično usposabljanje poteka v učnih delavnicah pri delodajalcih s področja socialnega podjetništva.
Učna delavnica praviloma traja polni delovni čas, največ 5 dni v tednu. Izvaja se brez delovnega razmerja, pod strokovnim vodstvom mentorja, ki ga zagotovi delodajalec, in ob podpori trenerja dela, ki ga zagotovimo na Zavodu. Mentor, ki mora biti v podjetju zaposlen, lahko usposablja največ dve osebi.
Udeleženci med usposabljanjem še naprej ostanete prijavljeni pri nas na Zavodu. Za udeležbo v programu vam mesečno izplačamo dodatka za aktivnost in za prevoz.
Delodajalcem povrnemo upravičene stroške za izvedene učne delavnice. Mesečni strošek praktičnega usposabljanja znaša 488 EUR.
Pred začetkom praktičnega usposabljanja morate kandidati opraviti zdravniški pregled in z nami podpisati pogodbo o vključitvi v program. Delodajalci pa vas morajo za vsak mesec udeležbe zavarovati za invalidnost in smrt, ki je posledica poškodbe pri delu.
Več informacij ...
- Poglejte predstavitev programa: Učne delavnice Plus.
- Pokličite naš Kontaktni center: 080 20 55 (brezplačno).
- Poglejte vse o kohezijski politiki v Sloveniji: www.evropskasredstva.si.
Evropska sredstva za program
Učne delavnice Plus financirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada Plus (ESS+).

Hvala za vaš odziv. S svojim komentarjem nam boste pomagali pri odpravi vsebinskih napak ali ponavljajočih se težav. Prosimo, da v komentarju ne navajate osebnih podatkov (kot so vaše ime, priimek ali e-naslov).