Projekt COM-IN
Programi usposabljanja za svetovalce za izvajanje skupnostne integracije težje zaposljivih oseb
Osnovni problem, ki ga obravnava projekt, je zaposlovanje »prikrajšanih«, težje zaposljivih oseb v lokalnem okolju. V obravnavi je posebej izpostavljena družbena skupina mladih iskalcev zaposlitve in tudi NEET (Not in Employment, Education or Training) kot posebej ranljiva skupina.
Glede na aktualne razmere v družbi je poudarjena problematika, ki je povezana s pojavom zdravstvene in širše družbene krize COVID-19 ter z vplivom, ki ga ima ta kriza na vključevanje na trg dela in zaposlovanje za ciljne skupine.
Izhodišča projekta so ugotovitve, da svetovalcem, ki delajo v zavodih za zaposlovanje, poklicnih in izobraževalnih organizacijah, nevladnih organizacijah, občinah in drugih organizacijah, ki se ukvarjajo z delovno in socialno integracijo, primanjkuje kompetenc za delovno integracijo težje zaposljivih oseb.
Sodelovanje in izmenjava informacij med različnimi organizacijami so šibki in v sodelujočih državah tudi ni uradno certificiranih programov za svetovanje težje zaposljivim osebam.
Glavni cilji projekta
- Opolnomočiti svetovalce v zavodih za zaposlovanje, poklicnih in izobraževalnih organizacijah, nevladnih organizacijah in lokalnih skupnostih za boljšo uporabo metod in pristopov za delovno integracijo težje zaposljivih oseb.
- Opolnomočiti koordinatorja skupnosti za usklajevanje dejavnosti skupnosti za socialno in delovno integracijo težje zaposljivih oseb ter za izboljšanje sodelovanja in mreženja med različnimi organizacijami v procesu vključevanja težje zaposljivih.
- Standardizirati vsebine in metode izobraževanja in usposabljanja za svetovalca za težje zaposljive ter povečati dostopnost do standardiziranih programov za ta profil.
Aktivnosti
Za doseganje ciljev projekta bomo pripravili program usposabljanja za svetovalca za težje zaposljive osebe, program usposabljanja za koordinatorja skupnosti za težje zaposljive in razvili predlog programa certificiranja za svetovalca za težje zaposljive.
Partnerstvo
Projekt COM-IN se izvaja v okviru Programa Erasmus +, Ključni ukrep 2, akcija KA220 – VET – Sodelovalna partnerstva na področju poklicnega in strokovnega izobraževanja.
V projektu sodeluje 9 partnerjev iz 3 držav:
- Fakulteta za uporabne družbene študije v Novi Gorici (koordinator),
- Ustanova Fundacija BiT Planota so.p. (SLO),
- ŠENTPRIMA - Zavod za rehabilitacijo in Izobraževanje (SLO),
- Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje – Območna služba Nova Gorica (SLO),
- Istituto regionale per’l educazione e gli studi cooperative IRECOOP Veneto (I), Veneto Lavoro (I), SOFORM SCARL (I),
- Pôle emploi Auvergne-Rhône-Alpes (F) in Association EDIAS (F).
V projektu bo sodeloval tudi pridruženi partner ENSIE (B).
Trajanje projekta
Od 1.1.2022 do 30.6.2024.
Skupna vrednost projekta
342 476,00 EUR, delež za ZRSZ znaša 24.940,00 EUR




Hvala za vaš odziv. S svojim komentarjem nam boste pomagali pri odpravi vsebinskih napak ali ponavljajočih se težav. Prosimo, da v komentarju ne navajate osebnih podatkov (kot so vaše ime, priimek ali e-naslov).